Araba Neden Sola Çeker?

Araba Neden Sola Çeker?

Araba Neden Sola Çeker?

Araba Neden Sola Çeker?

Sürüş güvenliğini ciddi şekilde etkileyebileceği için bu sorunun çok hızlı şekilde çözülmesi önemlidir. Hem  hayatınızı tehlikeye atmamak hem de trafik akışını etkilememek için hızlı çözüm bulabileceğiniz Bosch Car Servis istasyonumuzdan yardım isteyebilirsiniz.
 
Lastik basıncının durumu, “Araba neden sola çeker?” sorusunun ilk yanıtı olabilir. Farklı lastik basınçları, aracın sola çekmesine neden olabileceğinden lastiklerin düzgün şişirildiğinden emin olmanız önerilir. Eğer bir lastiğin basıncı diğerlerinden düşük ise bu noktada aracın sola çekmesine yol açabilir. Ayrıca tekerlerin denge içinde olması gerekir ve bu da periyodik bakımda sık takip edilir. Tekerleklerin dengesiz olması da aracın sol tarafa çekmesinde büyük etkendir. Dengesiz tekerlekler, aracın sarsılmasına ve sola doğru yönlendirilmesine neden olur. Araç aksamında önemli rol oynayan yürüyüş ayarlarının bozulması veya ayarlarının yanlış yapılması, düzgün bir şekilde ilerlemesini engelleyebilir. Sürücülerin sık rastladığı bu sorunun diğer nedenlerinden biri de fren sisteminin yıpranmış olmasıdır. Frenlerin bir tarafının daha fazla aşınmış veya sıkışmış olması muhtemeldir. Bu durum aracın sola çekmesine neden olabilir ve genellikle sürücü aracın hızını düşürdüğünde belirgin hale gelir.
 
Süspansiyon sistemlerindeki sorunlar, aracın dengesiz bir şekilde yol tutmasına ve sola çekmesine neden olabilir. Düzenli bakım gerektiren süspansiyon sistemi ihmal edildiği takdirde trafikteki sürücülerin ve yayaların hayatını tehlikeye atan durumlar ortaya çıkabilir. Lastik basıncının sık sık kontrol edilmesi elzemdir. Eğer bir lastiğin bile basıncı düşük ise eşit hale getirilene kadar hava vurulmalıdır. Dengesiz tekerlekler sorunun daha da büyümesine neden olacağı için açılarının kontrol edilmesi gerekir. Doğru şekilde ayarlanmış bir ön yürüyen, tekerleklerin düzgün bir şekilde yerleştirilmesini mümkün hale getirir. Bu da lastiklerin eşit bir şekilde aşınmasını ve aracın daha doğru bir şekilde ilerlemesini sağlar. Aracın rot yani ön yürüyen aksam ayarı yanlış ise servisimizde bulunan mekanik işlemcilerle ayar yapılabilir. Bosch Car Service’in yetkili uzmanları tarafından rot ve frenlerin durumuna, düzgün çalışıp çalışmadığına bakılır. Otomobilin tüm kontrolleri yapıldığında sola çekme sorununun devam ettiği tespit edilirse profesyonel servis ekibi tarafından teknik teşhis ve onarım gerçekleştirilir. Hızlı ve etkili bir hizmet için servisimizi ziyaret ederek teknik, elektrik, elektronik ya da mekanik konularda destek alabilir; aracınızın tüm bakımını uzman kadromuza emanet edebilirsiniz.

Araba Neden Sola Çeker?